Ribotos vandens
cheminės savybės

Vanduo yra pigus ir lengvai prieinamas, bet jis - pagrindinė korozijos priežastis variklio aušinimo sistemose (žr. 2 ir 3 pav.) Corroded components

Kaitinant vandenį išsiskiria didelė ištirpusio deguonies dalis, o jam atvėsus vėl absorbuojamas naujas deguonies kiekis. Toks korozijos procesas vyksta nuolat ir ypač daug problemų sukelia klasikinių transporto priemonių varikliams.

Vanduo veikia kaip elektrolitas, ypač jeigu jame yra daug ištirpusių įvairių druskų, kalkių nuovirų ir panašiai. Šio galvaninio proceso metu tauresni metalai reaguoja su mažiau tauriais - prasideda taškinė korozija.

Per dešimtmečius korozijos inhibitoriai keitėsi daugybę kartų ir ne visada į geresnę pusę. Nitritų, silikatų, boratų ir azolo pagrindu pagaminti produktai skaičiuoja ne vienerius metus, o organinių rūgščių technologijos (OAT) inhibitoriai pasirodė palyginti neseniai. Standartinių aušinimo skysčių tarnavimo laikas 1-2 metai, todėl dažnai teigiama, kad OAT technologijų pagrindu gaminami aušinimo skysčiai yra „ilgaamžiai“, nors jų eksplotacija apsiriboja penkerių metų laikotarpiu.

Daugeliui naujų automobilių variklių dabar naudojami OAT-etilenglikolio-vandens aušinimo skysčiai. Deja, šių aušinimo skysčių poveikis senesnėms transporto priemonėms ir galingiems sunkiasvorės technikos varikliams (HDDE) žymiai agresyvesnis. Praėjus keletui metų bandant OAT technologijos produktus daugelis originalios technikos gamintojų buvo priversti grįžti prie nitritinių arba hibridinių aušinimo skysčių. Viena priežasčių tapo tai, kad tokie aušinimo skysčiai variklio neapsaugo nuo taškinės korozijos.

Norint išlaikyti veiksmingą inhibitorių kiekį dažnai naudojami aušinimo skysčio priedai (SCA). Aušinimo skystyje jų kiekis turi būti ypač tiksli normuotas, nes bet kokiu kitu atveju korozija paspartėja. Taškinė korozija ypač veikia variklio cilindrų bloką, galvutę, o radiatoriaus kanalus užkemša inhibitoriai.

Bevandeniuose „Evans“ yra labai mažai deguonies lyginant su vandens pagrindu gaminamais aušinimo skysčiais. Naudojant bevandenį aušinimo skystį „Evans“ išvengiama metalo korozijos, išlieka geriausios jo savybės, todėl iš tikro „Evans“ yra ilgaamžis.